Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Lokalnej Grupy Działania ngo kujawsko pomorskie ARMIREuropejski Fundusz Społeczny PROW

KONFERENCJA "Inteligentne Specjalizacje w promocji lokalnego dziedzictwa", 09.08.2019 r. Ostromecko

Zarząd LGD "Vistula-Terra Culmensis" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konferencji "Inteligentne Specjalizacje w promocji lokalnego dziedzictwa".

Termin: 09 sierpnia w godz. 10.00 - 14.00

Miejsce: Pałac w Ostromecku.

Do kogo jest skierowana konferencja:

  1. lokalni liderzy, animatorzy, członkowie LGD,
  2. lokalni przedsiębiorcy - producenci produktów lokalnych, wykorzystujący lokalne zasoby w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  3. osoby/podmioty działające w dziedzinie ochrony dziedzictwa lokalnego.

Uczestnik musi być osobą pełnoletnią i musi zamieszkiwać obszar działania LGD "Vistula-Terra Culmensis", a w przypadku kiedy osoby te będą reprezentantami zgłoszonymi przez podmioty, siedziba lub oddział tych podmiotów musi znajdować się na obszarze LGD "Vistula-Terra Culmensis", za wyjątkiem gmin wiejskich:  Chełmno   i Grudziądz  (podmioty te mają siedzibę na terenie miast, jednak profil swojej działalności skierowany jest do osób i podmiotów z obszarów wiejskich; obszary te wchodzą w skład LGD "Vistula-Terra Culmensis").

Cel konferencji: wzrost rozpoznawalności i atrakcyjności obszaru działania dwóch LGD poprzez opracowanie innowacyjnych metod promocji lokalnego dziedzictwa na obszarze działania partnerskich LGD "Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez tradycję" oraz " Zakole Dolnej Wisły", wymiana doświadczeń, nabycie dobrych praktyk.

W konferencji wezmą udział nasi partnerzy z Łotwy  (33 osoby) i Chorwacji (13 osób).

Program zakłada:  prezentacje Partnerów LGD z Polski, z Łotwy, Chorwacji, wystawa zdjęć prezentująca lokalne dziedzictwo, stół wiejski prezentujący lokalne produkty, dziedzictwo,  w programie obiad oraz bufet kawowy.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

 Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmujemy

do dnia 05 sierpnia 2019 r. do godz. 14:00  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W godz. 14:00 -15:00 przewidziano obiad z gesiną w roli głównej w Restauracji Ostromecka.

 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Na bieżąco będziemy potwierdzali zakwalifikowanie się.

 

Zgłoszenie się do udziału w konferencji poprzez podanie swoich danych i udział w konferencji, oznacza zgodnie z art. 6 ust 1 lit a RODO wyrażenie zgody na zbieranie, utrwalanie, przetwarzanie, przechowywanie, publikowanie, przeglądanie, wykorzystywanie ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie danych osobowych, w tym oznacza wyrażenie zgody na wykonywanie zdjęć podczas ww zadania, w tym publikowanie wizerunku w celach informacyjno-promocyjnych w ramach realizowanego projektu „Inteligentne Specjalizacje w Promocji Dziedzictwa Lokalnego”.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu międzynarodowego "Inteligentne Specjalizacje w Promocji Dziedzictwa Lokalnego”.

Celem projektu jest wzrost rozpoznawalności i atrakcyjności obszaru działania dwóch LGD poprzez opracowanie innowacyjnych metod promocji lokalnego dziedzictwa na obszarze działania partnerów projektu: LGD "Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję" oraz LGD " Zakole Dolnej Wisły" (Obszar Projektu).

W ramach projektu zaplanowano wizyty studyjne: Łotwa, Chorawcja, organizację konferencji w Polsce, organizację warsztatów „Design Thinking w promocji lokalnego dziedzictwa”
(Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników), organizację szkolenia „Branding marki” w promocji lokalnego dziedzictwa (Branding marki to technika marketingowa polegająca na kreowaniu i utrwalaniu w umysłach konsumentów faktu istnienia oraz pozytywnego wizerunku konkretnej marki), zakup gadżetów promocyjnych – gry planszowe promujące obszar LGD, opracowanie Dobrych Praktyk w zakresie innowacyjnych metod promocji lokalnego dziedzictwa. Podstawą do opracowania Kodeksu będą warsztaty zorganizowane w celu wypracowania katalogu inteligentnych specjalizacji w zakresie promocji lokalnego dziedzictwa. Katalog ten posłuży za wzór do naśladowania osobom zajmującym się promocją, zachowaniem i komercjalizacją lokalnego dziedzictwa, wytwórcom lokalnych produktów, osobom działającym w obszarze turystyki, rozrywki itp. opartych na lokalnych, unikalnych zasobach. Wprowadzenie innowacyjnych, inteligentnych rozwiązań w obszarze dziedzictwa lokalnego doprowadzi do wzrostu konkurencyjności obszaru oraz ochrony   i zachowania historycznych i przyrodniczych walorów części województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy:

LGD „Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję" – Polska,

LGD "Zakole Dolnej Wisły" – Polska,

Local Action Group "Gorski Kotar" - Chorwacja,

Local Action Group "Gaujas Partneriba" – Łotwa,

Local Action Group "Jurkante" - Łotwa.     

 

_____________________________________

Projekt finansowany jest w ramach poddziałania  19.3 „Przygotowanie i realizacja działań
w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt wdrażanych jest w ramach założeń Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanego przez Społeczność (LSR) na lata 2016-2023 dla obszaru  Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję”.

 

 

 

Drukuj

Kontakt

  • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
  • Wabcz 49
  • 86-212 Stolno
  • Telefon: 501-795-541, 695-263-202, 795-761-000
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona korzysta z plików pliki cookie