Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Lokalnej Grupy Działania ngo kujawsko pomorskie ARMIREuropejski Fundusz Społeczny PROW

"WSPARCIE NA STARCIE" - ABC MAŁEJ FIRMY - spotkania informacyjno- konsultacyjne, 18.11.2019 r., Klamry (Gm. Chełmno) lub 25.11.2019 r., Gminny Ośrodek Kultury Mały Rudnik (G. Grudziądz).

 Lokalna Grupa Działania „Vistula- Terra Culmensis- Rozwój przez Tradycję" organizuje spotkania informacyjno- konsultacyjne z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

NAZWA ZADANIA:

Spotkania informacyjno- konsultacyjne z zakresu podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej,  w tym aspekty prawne, formy organizacyjne, rejestracja firmy, systemy rozliczeń podatkowych, kasa fiskalna i zasady fakturowania, warsztaty wypełniania dokumentów oraz zasady prowadzenia działalności nierejestrowej.

UCZESTNICY ZADANIA:  

Spotkania skierowane do osób fizycznych, pełnoletnich, które: zamieszkują obszar LGD „Vistula- Terra Culmensis” tj. obszar gmin wiejskich: Chełmno (z wyłączeniem miasta Chełmno), Grudziądz (z wyłączeniem miasta Grudziądz), Gruta, Lisewo, Łasin, Płużnica, Radzyń Chełmiński, Rogóźno, Stolno, Świecie nad Osą, 

 • planują założenie działalności gospodarczej,
 • planują ubieganie się o środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej za pośrednictwem LGD „Vistula- Terra Culmensis”,
 • zainteresowane są prowadzeniem działalności nierejestrowej.

UWAGA:  

Ubiegając się o środki za pośrednictwem LGD „Vistula- Terra Culmensis” przyszły   Wnioskodawca:

 • nie może podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, chyba że planowana do podjęcia działalność gospodarcza sklasyfikowana będzie jako produkcja artykułów spożywczych lub produkcja napojów,
 • nie mógł wykonywać działalności gospodarczej w okresie 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

TERMINY I ZAKRES TEMATYCZNY SPOTKAŃ INFORMACYJNO- KONSULTACYJNYCH:

 

TERMINY

 

MIEJSCA

18.11.2019 r. w godz. od 09.00 do 15.30

 

Świetlica wiejska w Klamrach (Gm. Chełmno)

25.11.2019 r. w godz. od 09.00 do 15.30

 

Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku (Gm. Grudziądz)

Część I ABC małej firmy:

a) prawne aspekty prowadzenia własnej działalności gospodarczej,

b) formy organizacyjne prowadzenia działalności gospodarczej,

c) rejestracja firmy – krok po kroku,

d) systemy rozliczeń podatkowych w działalności gospodarczej,

e) wybór formy opodatkowania dochodowego,

f) kasa fiskalna i zasady fakturowania,

g) rozliczanie używania samochodu osobowego w działalności gospodarczej,

h) warsztaty wypełniania dokumentów – wypełnianie druków CEIDG-1, ZUS, i VAT-R.

 

Cześć II Działalność nierejestrowa:

a) działalność nierejestrowa w pigułce,

b) podstawowe obowiązki osoby prowadzącej działalność nierejestrową,

c) faktury, rachunki i kasa fiskalna a działalność nierejestrowa,

d) rozliczanie podatku dochodowego PIT oraz podatku od towarów i usług VAT,

e) obowiązkowe składki ZUS a działalność nierejestrowa,

f) zakończenie działalności nierejestrowej.

 

SPOSÓB DOKONYWANIA ZGŁOSZENIA:

Zgłoszeń należy dokonywać drogą elektroniczną wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście lub telefonicznie u pracowników Biura LGD w dniach od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00, dzwoniąc na jeden z poniższych numerów telefonu:

 • Monika Janowska – 695 – 263 – 202,
 • Anna Sadowska – 501 – 795 – 541.

 

Rekrutacja na spotkanie 18.11.2019 r. trwa od 29.10.2019 r. do 15.11.2019 r. do godz. 12.00. a na spotkanie 25.11.2019 r. od 29.10.2019 r. do 22.11.2019 r.

FORMA REKRUTACJI:

Nabór otwarty, forma: zgłoszenia drogą elektroniczną, na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w treść maila dane niezbędne do wypełnienia listy rekrutacyjnej oraz w temacie maila: „Zgłoszenie na spotkanie informacyjne – ABC małej firmy – data spotkania” lub zgłoszenia osobiste oraz telefoniczne u pracowników Biura LGD, poprzez podanie danych niezbędnych do wypełnienia przez pracowników zgłoszenia  - pracownik wypełnia listę na podstawie danych przekazywanych przez zgłaszającego – imię i nazwisko uczestnika, adres, dane kontaktowe uczestnika spotkania, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Zapoznaj się z REGULAMINEM REKRUTACYJNYM i zgłoś się mailowo, telefonicznie lub osobiście podając dane niezbędne do wypełnienia LISTY REKRUTACYJNEJ.

UWAGA: udział w spotkaniu jest dodatkowo punktowany podczas oceny operacji z lokalnymi kryteriami  - dodatkowe 4 pkt. za wiedzę w zakresie zarządzania działalnością gospodarczą.

 

Drukuj

Kontakt

 • Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”
 • Wabcz 49
 • 86-212 Stolno
 • Telefon: 501-795-541, 695-263-202, 795-761-000
 • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona korzysta z plików pliki cookie